Main Media

Yhteystiedot

Sähköpostimyynti@jeldwen.com

Puhelinvaihde: 0201100200 arkisin klo 8:30-16:00. 

0201-alkuisten yritysnumeroiden puheluhinnat (alkaen 1.12.2015) kiinteästä verkosta ja matkapuhelimesta 8,35 snt/puh + 16,69 snt/min.

Pikalinkit yhteystietoihin:

 

Toimipisteet

Pääkonttori, ovitehdas ja logistiikkakeskus

JELD-WEN Suomi Oy / Mattiovi Oy
Saitantie 4 / PL 300
17201 Vääksy

Muut tehtaat ja toimipisteet

JELD-WEN Suomi Oy (myyntikonttori)
Puutarhakatu 11
70300 Kuopio

Mattiovi Oy
Sepposentie 9
63410 Rantatöysä

JELD-WEN Suomi Oy
Näsilinnankatu 48 D / PL 129
33200 / 33101 Tampere

JELD-WEN Suomi Oy (tehdas)
Sammonkatu 4 
70500 Kuopio

 

Jälleenmyyjien asiakaspalvelu

Jotta voimme palvella teitä mahdollisimman nopeasti ja sujuvasti, asioittehan sähköpostitse seuraavasti. Pyydämme välttämään viestin lähetystä useaan osoitteeseen, koska se hidastaa asioiden käsittelyä.

Tarjouspyynnöt:
tarjous@jeldwen.com

Tilaukset
myynti@jeldwen.com tai tilauslomake

Reklamaatiot:
palaute@jeldwen.com tai palautelomake

Esitetilaukset:
Esitetilauslomake

Muut tiedustelut:
myynti@jeldwen.com, yhteyslomake tai puh. 0201100206 arkisin klo 8:30-16:00.

Asiakasneuvoja
Mervi Palmu
myynti@jeldwen.com
0408420229

Asiakasneuvoja
Tuija Laukkanen
myynti@jeldwen.com
0408420228

Asiakasneuvoja 
Emilia Lainpelto
myynti@jeldwen.com
0408420224

Asiakasneuvoja 
Maria Toivola
myynti@jeldwen.com
0408420226

Asiakasneuvoja
Teemu Erola
myynti@jeldwen.com
0408420225

Tarjouslaskija 

Marie Kumpulainen
tarjous@jeldwen.com
0406681444 

 

Jälleenmyynnin aluemyyntipäälliköt

Jälleenmyynnin aluemyyntipäälliköt palvelevat jälleenmyyntiliikkeitä ja talotehtaita aluejaon mukaisesti. Avaa aluejakokartta (pdf).

Ismo Hiitola 
Alue 1 - Etelä
0405883588
IHiitola@jeldwen.com

Timo Latvala
Alue 2 - Länsi
0408420205
TLatvala@jeldwen.com

Sami Hakkarainen
Alue 3 - Itä
0403532319
SHakkarainen@jeldwen.com
 

Jori Kanniainen
Alue 4 - Pohjoinen
0408308494
JKanniainen@jeldwen.com
 

 

Projektimyynnin aluemyyntipäälliköt

Projektimyynnin aluemyyntipäälliköt palvelevat rakennusliikeasikkaitamme aluejaon mukaisesti. Avaa aluejakokartta (pdf).

Antti Laine
Alue 1 - Etelä
0408373430
ALaine@jeldwen.com

Marko Luoma
Alue 2 - Länsi
0504109080
MLuoma@jeldwen.com

Esko Happonen
Alue 3 - Itä
0408671774
EHapponen@jeldwen.com

Jori Kanniainen
Alue 4 - Pohjoinen
0408308494
JKanniainen@jeldwen.com

​Marja-Leena Rantanen
Senior Project Manager
0503124086
MRantanen@jeldwen.com

 

Projektimyynnin tarjouslaskenta

Lähetä tarjouspyyntö tarjouslaskennan sähköpostiin

Nopeimmin pystymme vastaamaan tarjouspyyntöihin, joiden sisältö on seuraava:

  1. viestin otsikko: kohteen nimi
  2. viestin sisältö: tarjouksen palautusaika, aika jolloin ovet tarvitaan tai jolloin kohde on suunniteltu valmistuvaksi ja kohteen urakoitsija (ellei sama kuin lähettäjä)
  3. liitteenä vain puuoviin liittyvät asiakirjat

 

Projektinhoitajat

 

Arkkitehtineuvonta

Ota yhteyttä aluemyyntipäällikköön.

 

Johto ja tukitoiminnot

Head of Sales
Laura Latikka
0408420209
LLatikka@jeldwen.com

Head of Retail Sales
Tommi Heikkilä
0407534436
THeikkila@jeldwen.com

Head of Commercial Sales
Jukka Seppä
0400672712
JSeppa@jeldwen.com

Head of Sales Operations
Jenni Lipponen
0407432296
JLipponen@jeldwen.com

Team Leader Customer Service
Sini Ylenius
0504135798
SYlenius@jeldwen.com 

Team Leader Projektinhoito
Samuli Ylisuutari
0442932399
SaYlisuutari@jeldwen.com

Team Leader Tarjouslaskenta
Arttu Rönkä
0408420221
ARonka@jeldwen.com

Sales Operations Specialist
Tuija Mikkola
0408331179
TMikkola@jeldwen.com

Reporting and finance support
Anne Kortelainen
0405596606
AKortelainen@jeldwen.com

 

Reklamaatiot

Reklamaatiotapauksessa lähetä reklamaatiosi joko palaute@jeldwen.com tai nettisivujemme palautelomakkeen kautta.

Jotta voimme palvella teitä mahdollisimman nopeasti ja sujuvasti, pyydämme välttämään viestin lähetystä useaan osoitteeseen, koska se hidastaa asioiden käsittelyä.
 

 

Laskutusohjeet ja -osoitteet


Otamme vastaan laskut ensisijaisesti verkkolaskuina. Laskuilla on oltava ostotilausnumero ja tilaajan nimi.
Laskut, joissa ei ole ostotilausnumeroa ja tilaajaan nimeä tai jotka ovat muulla tavalla puutteellisia, palautetaan lähettäjälle.

Mikäli et voi lähettää laskuja verkkolaskuina, lähetä laskut sähköpostitse yrityskohtaiseen sähköpostiosoitteeseen. Laskut lähetetään PDF-muodossa ja jokainen omana tiedostonaan.

 

JELD-WEN Suomi Oy
Verkkolaskuosoite: 003708099551
Välittäjätunnus: BAWCFI22 tai Basware Oyj
Laskutusosoite: LASKUTUS, Tootmise 8, EE-44317 Rakvere, Estonia
APlnvoicesFl@jeldwen.com

 

Mattiovi Oy
Verkkolaskuosoite: 003706120142
Välittäjätunnus:  BAWCFI22 tai Basware Oyj
Laskutusosoite: LASKUTUS, Tootmise 8, EE-44317 Rakvere, Estonia
Jeldwenfinland2@bscs.basware.com