Main Media

Yhteystiedot

Sähköposti: myynti@jeldwen.com

Puhelinvaihde: 0201100200 arkisin klo 8:30-16:00

0201-alkuisten yritysnumeroiden puheluhinnat (alkaen 1.12.2015) kiinteästä verkosta ja matkapuhelimesta 8,35 snt/puh + 16,69 snt/min.

Pikalinkit yhteystietoihin:

 

Toimipisteet

Pääkonttori, ovitehdas ja logistiikkakeskus

JELD-WEN Suomi Oy / Mattiovi Oy
Saitantie 4 / PL 300
17201 Vääksy

Muut tehtaat ja toimipisteet

JELD-WEN Suomi Oy
Sammonkatu 4 / PL 1016
70501 Kuopio

Mattiovi Oy
Sepposentie 9
63410 Rantatöysä

JELD-WEN Suomi Oy
Näsilinnankatu 48 D / PL 129
33200 / 33101 Tampere

JELD-WEN Suomi Oy
Mikkolantie 1
00640 Helsinki

 

Jälleenmyyjien asiakaspalvelu

Jotta voimme palvella teitä mahdollisimman nopeasti ja sujuvasti, asioittehan sähköpostitse seuraavasti. Pyydämme välttämään viestin lähetystä useaan osoitteeseen, koska se hidastaa asioiden käsittelyä.

Tarjouspyynnöt:
tarjous@jeldwen.com

Tilaukset
myynti@jeldwen.com tai tilauslomake

Reklamaatiot:
palaute@jeldwen.com tai palautelomake

Esitetilaukset:
esitetilauslomake

Muut tiedustelut:
myynti@jeldwen.com, yhteyslomake tai puh. 0201100206 arkisin klo 8:30-16:00

Asiakasneuvoja
Mervi Palmu
myynti@jeldwen.com
0201100355

Asiakasneuvoja
Tuija Laukkanen
myynti@jeldwen.com
0201100762

Asiakasneuvoja
Emilia Lainpelto
myynti@jeldwen.com
0201100749

Asiakasneuvoja
Teemu Erola
myynti@jeldwen.com
0408420225

Tarjouslaskija /
Tilauskäsittelijä

Marie Kumpulainen
tarjous@jeldwen.com
0406681444 

 

Jälleenmyynnin aluemyyntipäälliköt

Jälleenmyynnin aluemyyntipäälliköt palvelevat jälleenmyyntiliikkeitä ja talotehtaita aluejaon mukaisesti. Avaa aluejakokartta (pdf).

Ismo Hiitola 
Alue 1 - Etelä
0405883588
IHiitola@jeldwen.com

Timo Latvala
Alue 2 - Länsi
0408420205
TLatvala@jeldwen.com

Sami Hakkarainen
Alue 3 - Itä
0403532319
SHakkarainen@jeldwen.com
 

Jori Kanniainen
Alue 4 - Pohjoinen
0408308494
JKanniainen@jeldwen.com
 

 

Projektimyynnin aluemyyntipäälliköt

Projektimyynnin aluemyyntipäälliköt palvelevat rakennusliikeasikkaitamme aluejaon mukaisesti. Avaa aluejakokartta (pdf).

Antti Laine
Alue 1 - Etelä
0408373430
ALaine@jeldwen.com

Marko Luoma
Alue 2 - Länsi
0504109080
MLuoma@jeldwen.com

Esko Happonen
Alue 3 - Itä
0408671774
EHapponen@jeldwen.com

Jori Kanniainen
Alue 4 - Pohjoinen
0408308494
JKanniainen@jeldwen.com

Valitut asiakkuudet & segmenttimyynti
​Marja-Leena Rantanen
0503124086
MRantanen@jeldwen.com

 

Kärkihankkeiden avainasiakaspäällikkö

 

Jukka Seppä
0400672712
JSeppa@jeldwen.com

 

Projektimyynnin tarjouslaskenta

Lähetä tarjouspyyntö tarjouslaskennan sähköpostiin

  • Projektikohteet: projektimyynti@jeldwen.com
  • Pienet saneeraus- ja urakointikohteet: myynti@jeldwen.com

Nopeimmin pystymme vastaamaan tarjouspyyntöihin, joiden sisältö on seuraava:

  1. viestin otsikko: kohteen nimi
  2. viestin sisältö: tarjouksen palautusaika, aika jolloin ovet tarvitaan tai jolloin kohde on suunniteltu valmistuvaksi ja kohteen urakoitsija (ellei sama kuin lähettäjä)
  3. liitteenä vain puuoviin liittyvät asiakirjat

Siv Eriksson
0405115447
SEriksson@jeldwen.com

Risto Huhtala 
0404140053
RHuhtala@jeldwen.com

Antti Savolainen
0408420230
ASavolainen@jeldwen.com

Laura Välimaa 
0504105815
LValimaa@jeldwen.com

 

Projektinhoitajat

Ota yhteyttä suoraan projektinhoitajaan tai projektimyynti@jeldwen.com.

Tiina Heikkinen
0408420231
THeikkinen@jeldwen.com

 

Jyrki Heinämäki
0504057870
JHeinamaki@jeldwen.com

Mikko Ihalainen
0408420219
MIhalainen@jeldwen.com

 

Topi Mustonen
0408420220
TMustonen@jeldwen.com

Timo Nykänen
0408420222
TNykanen@jeldwen.com

Olli Raisio
0503833720
ORaisio@jeldwen.com

Ari Reunanen
0400847182
AReunanen@jeldwen.com

Sirpa Selkämaa
0503124109
SSelkamaa@jeldwen.com

Ossi Sutinen 
0408420223
OSutinen@jeldwen.com

Sari Änäkkälä
0503382149
SAnakkala@jeldwen.com

 

Arkkitehtineuvonta

 

Jukka Seppä
0400672712
JSeppa@jeldwen.com

 

Johto ja tukitoiminnot

Toimitusjohtaja
Mauri Ruhanen
P: 0400503435
S: MRuhanen@jeldwen.com

Head of Retail Sales
Tommi Heikkilä
0407534436
THeikkila@jeldwen.com

Head of Commercial Sales
Roni Koivisto
0406896678
rkoivisto@jeldwen.com

Head of Sales Operations
Laura Latikka
040 842 0209
LLatikka@jeldwen.com

Trade Marketing Manager
Jenni Lipponen
0407432296
JLipponen@jeldwen.com

Customer Service Team Leader
Sini Ylenius
0504135798
SYlenius@jeldwen.com 

Team Leader Kuopio
Tuija Mikkola
0408331179
TMikkola@jeldwen.com

Team Leader Alavus
Samuli Ylisuutari
0442932399
SaYlisuutari@jeldwen.com

Team Leader Tarjouslaskenta
Arttu Rönkä
0408420221
ARonka@jeldwen.com

Reporting and finance support
Anne Kortelainen
0405596606
AKortelainen@jeldwen.com

 

Reklamaatiot

Reklamaatiotapauksessa lähetä reklamaatiosi joko palaute@jeldwen.com tai nettisivujemme palautelomakkeen kautta.

Jotta voimme palvella teitä mahdollisimman nopeasti ja sujuvasti, pyydämme välttämään viestin lähetystä useaan osoitteeseen, koska se hidastaa asioiden käsittelyä.
 

Reijo Virolainen
palaute@jeldwen.com
0400485108

Oskari Uotinen
palaute@jeldwen.com
0408420202